Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dzięki, którym nasz serwis może działać lepiej.

Szanowny Użytkowniku, zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. chcielibyśmy poinformować Cię o sposobach oraz zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych na stronach naszego serwisu. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Telefon (22) 618-84-63

Dariusz Trzaska - Prezes Zarządu, doradca podatkowy, radca prawny
Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, doradca podatkowy, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego - Wydział Prawa i Administracji. W latach 1998-2001 był członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego. Były  sędzia Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Krajowej Izby Doradców Podatkowych.
Jest jednym z założycieli firmy w 1998 r. W latach 1991-1998 był pracownikiem Departamentu Prawnego Ministerstwa Finansów, w tym w latach 1993-1998 jego wicedyrektorem. W działalności firmy zajmuje się m.in. nadzorem merytorycznym w sprawach podatku VAT i podatku od czynności cywilnoprawnych, koordynuje audyty podatkowe, udziela bieżących konsultacji podatkowych; reprezentuje również klientów w prowadzonych postępowaniach administracyjnych i sądowych.
Dariusz Trzaska jest członkiem rady programowej „Monitora Podatkowego”, autorem i współautorem wielu publikacji z zakresu doradztwa podatkowego i prawa podatkowego publikowanych w Przeglądzie Podatkowym, Monitorze Podatkowym i in.. Jest także współautorem Komentarza do ustawy o doradztwie podatkowym (Dom wydawniczy ABC, Warszawa 1997),
Prowadził wykłady z dziedziny doradztwa podatkowego, prawa podatkowego i administracyjnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Wyższej Szkole Zarządzania w Olsztynie, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, Ośrodku Doskonalenia Kadr resortu finansów i innych.

Zbigniew Banasiak – radca prawny
Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego - Wydział Prawa i Administracji. Ukończył szereg kursów organizowanych przez OECD, m.in. dotyczących opodatkowania nieruchomości i opodatkowania zasobów naturalnych. W latach 2001-2002 był członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego.
Zbigniew Banasiak był pracownikiem Ministerstwa Finansów, gdzie pełnił m. in. funkcję wicedyrektora Departamentu Prawnego, dyrektora Biura d/s Reformy Systemu Podatkowego, a także wicedyrektora Departamentu Systemu Podatkowego. W działalności firmy zajmuje się m.in. kwestiami podatku dochodowego, podatku VAT i akcyzy, szczególnie interesując się zagadnieniami ogólnego prawa podatkowego oraz relacjami prawa prywatnego i publicznego; udziela bieżących konsultacji podatkowych, jak również reprezentuje Klientów w prowadzonych postępowaniach administracyjnych i sądowych.
Zbigniew Banasiak jest autorem licznych publikacji i głos z zakresu prawa podatkowego, publikowanych głównie w Przeglądzie Podatkowym oraz miesięczniku Prawo i Podatki.

Krzysztof Wojciechowski - doradca podatkowy, radca prawny
Pracę zawodową w dziedzinie obsługi prawnej rozpoczął jako prawnik w dynamicznie rozwijającej się kancelarii prawnej w Warszawie obsługującej m. in. przedsiębiorców, uczelnie wyższe, jednostki świadczące usługi medyczne, etc.
Po zdobyciu uprawnień doradcy podatkowego współpracuje z MTW, w której zajmuje się opiniowaniem zagadnień prawno–podatkowych dla Klientów, jak również reprezentuje ich w postępowaniach przed organami skarbowymi i sądami administracyjnymi.
Krzysztof Wojciechowski ukończył aplikację radcowską w OIRP w Warszawie i zdał egzamin radcowski, co pozwala mu łączyć doświadczenie i wiedzę zdobyte jako radca prawny z wykonywaniem czynności doradztwa podatkowego. Jest autorem publikacji z dziedziny podatków dochodowych, specjalizuje się w podatku CIT i VAT. Przeprowadził szereg szkoleń związanych z szeroko rozumianym prawem podatkowym.


Edyta Głębicka – doradca podatkowy
Doradca podatkowy, magister prawa, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – Wydział Prawa i Administracji. Drogę zawodową rozpoczęła w 1996 r. jako pracownik Izby Skarbowej w Warszawie. Ukończony kurs dla doradców podatkowych w Stowarzyszeniu Księgowych i w 1999 r. zdany egzamin państwowy na doradcę podatkowego 1999 r.
Jest autorką licznych komentarzy i porad podatkowych publikowanych m.in. przez Infor, Wolters Kluwer Polska oraz  Wiedzę i Praktykę, występuje jako ekspert Rzeczpospolitej. Ukończyła kursy z zakresu prowadzenia rachunkowości.
Edyta Głębicka współpracuje z MTW od 1999 r. W praktyce MTW zajmuje się nadzorem merytorycznym w sprawach dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych. Udziela bieżących konsultacji podatkowych, jak również reprezentuje klientów w prowadzonych postępowaniach administracyjnych i sądowych.Piotr Kubala- radca prawny
Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobywał jako pracownik organów skarbowych, w tym także opracowywał interpretacje indywidualne w Krajowej Informacji Podatkowej.
Z MTW współpracuje od 2008 roku i zajmuje się udzielaniem bieżących konsultacji podatkowych, reprezentuje Klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, szczególnie interesując się kwestiami proceduralnymi oraz podatkiem od towarów i usług. Autor szeregu artykułów na łamach dziennika Rzeczypospolita dotyczących zagadnień podatku od towarów i usług.

Baza wiedzy

 • Jak rozliczyć VAT od usług związanych z leasingiem auta +

  Ograniczenie odliczenia podatku naliczonego do limitu 6 tys. zł dotyczy nie tylko rat leasingowych, lecz także „innych płatności wynikających z Read More
 • Czy świadczący usługę powinien płacić za używanie rzeczy klienta? +

  Zawarliśmy z osobą prowadzącą działalność gospodarczą umowę, w ramach której będzie ona administrowała nieruchomościami, których jesteśmy właścicielem. Część z nich Read More
 • Szkolenia dla lekarzy bez VAT +

  W praktyce żadne formy doskonalenia zawodowego lekarzy nie powinny być obciążone podatkiem od towarów i usług. Read More
 • Procedury in vitro nadal bez VAT +

  Zakres zwolnienia z podatku dla usług medycznych może budzić wątpliwości. Wszystko przez nieprecyzyjne brzmienie znowelizowanych przepisów. Read More
 • Nie ma sankcji za błędną fakturę wewnętrzną +

  Czy błędnie wystawiona faktura wewnętrzna rodzi obowiązek zapłaty podatku? Na pierwszy rzut oka z przepisów można wywnioskować że tak. Jednak Read More
 • 1
 • 2